Proces výroby

Ako sa u nás vyrábajú produkty FIT MEAL FACTORY?

…všetky naše hotové proteínové jedlá sú s láskou ručne uvarené z poctivých a čerstvých surovín. V našich jedlách nenájdete éčka, chemikálie, farbivá, konzervačné látky a žiadne arómy. Poďme krok po kroku.

1. PRÍPRAVA SUROVÍN

Na prípravu našich jedál používame len čerstvé, kvalitné suroviny, ktoré nestihnú stratiť svoju kvalitu a živiny pretože sú okamžite spracované v maximálnej čerstvosti.

2. VARENIE

Všetky naše jedlá sú poctivo, domácky uvarené našim šéfkuchárom. Všetky jedlá pripravujeme v našich nových priestoroch vo Vlkanovej. Nie sme žiadna pásová výroba. Každé jedlo je ručne poctivo uvarené. V našich jedlách nájdete vždy šťavnaté mäso a zeleninu upravenú na pare. FMF jedlá už nemusíte nijak upravovať. Sú uvarené a pripravené kedykoľvek na konzumáciu.

3. BALENIE

Jedlá sú po uvarení presne nadávkované do kvalitných mimoriadne odolných misiek vhodných pre ohrev v mikrovlnnej rúre aj zamrazenie.

4.ŠOKOVÉ MRAZENIE

Viete, že potraviny strácajú kvalitu a živiny už po niekoľkých minútach, či hodinách ak nám stoja len tak v chladničke. Aby sme zabránili degradácií živín a udržali všetky jedlá čerstvé, výživné a kvalitné jedlá sú ihneď po uvarení vložené do špeciálneho šokom-mraziaceho stroja. Šokové mrazenie je špeciálna technológia rýchleho zmrazovania, ktorá pri teplote -50°C zníži teplotu na -30°C za menej ako 90minút. Tento spôsob zachováva všetky živiny, vitamíny, minerály, ale aj ostatné kvalitatívne vlastnosti ako farba, vôňa, konzistencia. Po šokovom zmrazení sa naše jedlá uskladnia pri teplote -18 stupňov. K vašim dverám preto príde vždy kvalitné, výživné jedlo.

4.DISTRIBÚCIA

Naše jedlá vám po objednaní doručíme až k vám na uvedenú adresu, alebo si ich môžete osobne vyzdvihnúť na našom odbernom mieste – prevádzka MANUELE BANSKÁ BYSTRICA v centre Banskej Bystrice na adrese Dolná 36.