Blog

Filozofia Fit Meal Factory®

  • Pri príprave používame len výlučne čerstvé a kvalitné suroviny. Čerstvé suroviny sú okamžite spracované.
  • Chceme ti zjednodušiť zdravé a vyvážené stravovanie. S FMF presne vieš, koľko príjmeš kalórií, bielkovín, sacharidov a tukov. Áno tieto makronutrienty sú pre naše telo veľmi dôležité, ale v správnej a vyváženej miere.
  • Bez farbív, éčok a konzervantov. Všetky naše jedlá sú z čistých, čerstvých surovín bez pridania akýchkoľvek farbív, konzervantov, éčok. Naše jedlá sú zostavené na základe výpočtov optimálneho príjmu bielkovín, sacharidov a tukov.

Šokové mrazenie – prelomová príprava zdravého jedla

Predstavte si, že by boli potraviny vždy čerstvé, chutné a mali by zachované všetky živiny aj po čase kedy ich ihneď neskonzumujeme. Nereálna predstava o tom, že by do dátumu expirácie neboli dni, ale mesiace a to napriek nezmenenej chuti, kvalite a zachovaniu si živín. Predstava, že chutné a zdravé jedlo máme vždy na dosah, čerstvé a výživné, ako priamo uvarené z kuchyne. Ale v čom je háčik? Hotové jedlá a výrobky, s ktorými sa bežne stretávame sú v dnešnej dobe, povedzme si úprimne „napumpované“ éčkami, plné chemikálií a konzervačných látok. Dovoľte nám predstaviť vám naše jedlá Fit Meal Factory® – s pokročilou technológiou prípravy, ktorá umožňuje zanechať jedlo maximálne čerstvé, chutné, nezmenené, výživné bez pridania akýchkoľvek farbív, éčok, konzervantov.

 

Neuveriteľné výhody šokového mrazenia

Ako to robíme? Trvalá kvalita a čerstvosť našich jedál je umožnená vďaka revolučnej technológii šokového mrazenia. Čo to presne znamená? Šokové mrazenie je celkom zrejmé už z názvu. Doslova, zmraziť vo veľmi rýchlom časovom rámci. Suroviny na prípravu jedál sú okamžite spracované v maximálnej čerstvosti. Tento vysoko účinný a rýchly proces zmrazí celú bunkovú štruktúru, pričom dokonale zachová konzistenciu, chuť a nutričné ​​vlastnosti každej zložky, ktorú použijeme. To znamená, že všetko, čo skončí na vašom tanieri, je rovnako čerstvé a chutné ako pri príprave.

 

Zahoďte predsudky a obavy z minulosti

Možno aj ty premýšľaš o mrazených potravinách, ktoré sme jedli v minulosti a hneď sme vedeli: „Určite to bolo zmrazené. Je to polotovar.“ Kašovitá konzistencia, priemerná chuť, chýba čerstvosť a o zložení a výživných látkach sa ani nemusíme baviť.“  Takáto predstava platí u väčšine mrazených jedlách a potravinách. Uplatňujú sa však bežné procesy zmrazovania, ktoré sú pomalé a vedú k tvorbe kryštálikov, kazia čerstvosť surovín a znehodnocujú chuť. Po zahriatí sa tieto kryštáliky ľadu roztopia na vodu a odstránia všetku sviežosť, konzistenciu aj chuť čo celkovo ovplyvňuje aj kvalitu živín. Na rozdiel šokové mrazenie minimalizuje tvorbu ľadových kryštálikov, vďaka rýchlosti chladiaceho procesu. Bunková štruktúra teda nie je ovplyvnená a zaručuje maximálnu chuť, textúru a predovšetkým základné živiny, ktoré udržia jedlo zdravé a výživné. Nebudeš schopný rozlíšiť medzi produktmi, ktoré boli zmrazené a ohrievané, a produktmi, ktoré nikdy neboli zmrazené. Naše jedlo ostáva naďalej čerstvé, zdravé a chutné rovnako ako pri príprave.

 

Čerstvé suroviny sú základ

Ingrediencie sú okamžite spracované a následne okamžite zmrazené šokovým zmrazením. Vďaka tejto modernej metóde sú živiny zachované v maximálnej možnej miere. Chuť jedla je po zohriatí maximálne čerstvá.
Jedlá možno skladovať 2 mesiace pri teplote -18°C. Jednoducho ich uložte do mrazničky, a vytiahnite keď sa vám to bude hodiť, keď nestíhate variť ale zároveň sa chcete zdravo, kvalitne a nutrične výživne najesť.

 

Šokové mrazenie udrží všetky živiny uzamknuté vo vnútri

Môže to znieť neuveriteľne, ale vo všeobecnosti sú potraviny šokovým zmrazením chutnejšie a výživnejšie ako odstáte jedlo, ktoré leží už len deň v chladničke. Napríklad do týždňa od uskladnenia v chladničke môže mrkva stratiť takmer 80 % vitamínu C. Šokové mrazenie udrží všetky živiny uzamknuté vo vnútri, pričom nie sú potrebné žiadne chemické prísady ani konzervačné látky ako pri iných spôsoboch prípravy jedál. Je to naozaj najčistejší a najprirodzenejší spôsob, ako udržať veci čerstvé. U nás na etiketách nenájdete žiadne zložité ingrediencie, ktoré by ste nevedeli ani vysloviť alebo dva riadky plné „E“. Naše produkty sú zostavené len zo zdravých, základných ingrediencií, ktoré všetci poznáme.